Je nádherný deň stretnete dobrého priateľa s rodinou a pozvete ho na obed do obľúbenej reštaurácie. Cítite sa príjemne, až kým nepríde chvíľa platenia a čakáte na zaplatenie účtu. Vtedy postrehnete že platiaci zákazníci vyťahujú hotovosť. Vtedy úzkostlivo si prezeráte menu a prepočítavate vašu objednávku, v rýchlosti rozmýšľate kde a ako ďaleko je bankomat. To nemusí ale znamenať vašu predtuchu a sebavedomo držíte svoju peňaženku s platobnými kartami, no akonáhle dorazí váš účet s ním zaznie „Je nám ľúto, ale platiť sa dá iba v hotovosti“. V okamžiku je vám jasné, že ďalším krokom bude bankomat a pri vyberaní máte hlavnú myšlienku, že tento spôsob, pripomína pochod s dinosaurami!
Naozaj je to pre zákazníka nepríjemnosť, a z tohto dôvodu, platenie v hotovosti ako jediná možnosť musí skončiť ako každý zastaralý spôsob ktorý už nepatrí k dobe.
platim kartou gastrotatryKreditné karty patria už aj na Slovensku ako v celej Európe ako samozrejmosť. Je to pre zákazníkov jednoduchý spôsob ako platiť za vaše služby a zároveň im tak umožníte minúť viac. Návšteva cudzincov je v našej krajine už samozrejmosťou a turistickou destináciou je takmer celé Slovensko. Pre nás v zahraničí sa skutočne platba kartou stala ako prijateľný a najlacnejší spôsob výmeny meny a to vo všetkých aspektoch každodenného života. Doslova turisti v rámci pohodlnosti vyhľadávajú podniky v ktorých to je pravidlom. Neprekvapí nás už nikde nič napríklad platba v servise automobilov, nákupy v obchodoch, platba za pohonné hmoty, platba v reštaurácii a kaviarni. Je príjemné nemať nabitú peňaženku a aj tak si kúpiť čokoľvek. Nezabúdajme ešte na jednu dôležitú skutočnosť, že všetky banky motivujú svojich klientov platiť bez poplatku na celom svete. Tak prečo niektoré reštaurácie odmietajú naskočiť do rozbehnutého vlaku? Pred očami mám otázku a to naozaj pri každom takomto zážitku s hotovosťou, či naozaj poplatky  banke stoja za to byť dôvodom nespokojnosti zákazníkov. Pozrime sa na to z pohľadu že všetci majitelia kaviarní a reštaurácií chcú zvýšiť ziskovosť a obľúbenosť svojho zariadenia. Ale platba v hotovosti ako jediná možnosť, je viac než istá vec odradenia zákazníka sa vrátiť späť. Je to nepohodlné a pre turistov zvlášť. Poplatky za výber z bankomatov ako v zahraničí pre nás a pre turistov u nás je vo väčšine bánk spoplatnené, tak prečo znechutiť smädného a hladného klienta, ktorý chce minúť peniažky?
karty vomz111Je viac než nutné nad tým porozmýšľať a to odporúčam každému, či už v zabehnutej prevádzke a pri zriadení tej novej ako samozrejmosť. Ľudia majú tendenciu míňať viac pomocou kreditných kariet. Popierať im možnosť platiť kartou je pre zákazníka kupovať len s obmedzenými prostriedkami zákazníka, ktorý znie ako stelesnenie „nie veľmi dobrého obchodu.“ A priznajme si že dosť zákazníkov sa pri možnosti platiť v hotovosti otočí priamo vo dverách podniku. Je a bude to možnosť zvýšiť svoj predaj a jednoducho uspokojiť viac zákazníkov.